Dobrovolnictví

Plánované akce

Dobrovolníci přijíždějí na statek ve Vlčkovicích na pracovní víkendy či pomoct s festivalem a přivádějí tak naše projekty k životu.

Termíny dobrovolnických víkendů a dalších akcí v roce 2024:

29. únor – zimní VlčkoviceFest v Malostranské Besedě
15. – 17. březen
19. – 21. duben
24. – 26. květen
21. – 23. červen
 8. – 11. červenec – příprava festivalu
12. – 14. červenec – VlčkoviceFest 2024
15. – 17. červenec – úklid po festivalu
 9. – 11. srpen
11. – 13. říjen
15. – 17. listopad

Víkendy na statku

Od jara do podzimu se jednou měsíčně o víkendu sjíždíme přímo na statku ve Vlčkovicích a zde pracujeme. Pro dobrovolníky, kteří se přihlásí a přijedou, jsou vždy připravené různé pracovní činnosti.

Jedná se o manuální práce typu sekání trávy, drobné opravy, práce na bio zahrádce, příprava festivalu, sezónní a další činnosti, na které není potřeba žádná odbornosti a zvládne je každý.

Kromě práce máme také dost času být spolu, hrát na kytary, zpívat, bavit se, sdílet vše vážné i nevážné nebo třeba společně péct buřty na ohni.

Vlčkokalendář

Chceš mít o dobrovolnických akcích neustále přehled?

Přidej si náš google kalendář mezi své do telefonu:

Dobrovolnictví v sociálních projektech

Dobrovolníci se mohou zapojovat také v rámci našich sociálních projektů – například v nízkoprahovém Klubu Sibiř ve Voticích, kde se mohou podílet na realizaci volnočasových aktivit pro děti a mládež, pomáhat se školní přípravou nebo spolupracovat na realizaci výchovných a vzdělávacích programů.

V sociálních projektech se lze zapojit v průběhu celého roku po domluvě s vedoucí služeb.

Jak se stát dobrovolníkem

Pokud se chcete zapojit do našich dobrovolnických aktivit, kontaktujte nás na dobrovolnik@statekvlckovice.cz s informací, že byste se rádi zapojili. Následně se s vámi spojí náš koordinátor dobrovolníků a poskytne vám další informace.

Přihlašovat se na dobrovolnické víkendy je možné nejpozději do středy před plánovanou akcí.

Dobrovolníky mohou být jak jednotlivci, tak i skupiny (firmy, školy, spolky atd.).

Letní Vlčkovicefest

Letní festival je vždy velká akce a s tím souvisí i mnoho příprav. Dobrovolníci se zpravidla scházejí již týden před festivalem a připravují veškeré věci k festivalu. Z činností např: posekání areálu festivalu, příprava barů, výroba dekorací a úklid celého prostoru ovčína, kde festival probíhá.

Letní VlčkoviceFest se uskuteční 12. – 14. července 2024.

Zimní Vlčkovicefest

Zimní VlčkoviceFest je obdobou letního festivalu, kterou od roku 2011 pořádáme vždy v některém z pražských klubů. Dobrovolnická pomoc spočívá především v zajištění prodejního infostánku, prodeji vstupenek na místě a ve výzdobě koncertního sálu.

Zimní VlčkoviceFest se uskuteční 29. 2. 2024 v Malostranské besedě.

Dobrovolnický mejdan

Společné setkání dobrovolníků, sloužící jako naše poděkování za celoroční dobrovolnickou práci. Koná se jednou ročně a to vždy na podzim. Dobrovolnický mejdan je interní akce pro naše dobrovolníky, kteří jezdili pomáhat na naše akce během uplynulého roku.

Vánoční večírek

Tradiční akce pro nové i současné dobrovolníky, kterou děkujeme dobrovolníkům za jejich čas a nasazení. Tato akce je pořádaná v Praze, kde trávíme společně jeden večer. Na večírku se setkáváme se všemi dobrovolníky, kteří část svého času věnují naší organizaci, ale je zde i prostor pro seznámení se s novými lidmi, kteří by se v budoucnu rádi stali dobrovolníky.

Dobrovolnictví podporují

Ministerstvo vnitra

Kontakt

Jáchym Pivoňka
koordinátor dobrovolníků

+420 736 122 718
dobrovolnik@statekvlckovice.cz

Marie Palečková
koordinátorka dobrovolníků

+420 728 307 215
dobrovolnik@statekvlckovice.cz