Statek Vlčkovice, o.p.s.

VÝSLEDEK VLČKOVICEFESTU 2015

Festival VlčkoviceFest 2015 byl (jako vždy) neopakovatelný. Na festivalu bylo přes 640 platících účastníků, což je cca o 40% více než v loňských letech. Hudba hrála, divadla divadlila, výstava se nechala obdivovat a nenastaly žádné komplikace. Už několik let po sobě jsme po festivalu „zaklepali na dřevo“, že neproběhly žádné těžké úrazy, žádné fyzicky řešené neshody mezi účastníky a prostě se (pokud víme) na festivalu nestalo nic nepěkného. Jsme za to moc rádi. Nechce se nám totiž ani do budoucna stavět klasické festivalové železné město zábran, bran, uliček,organizovaných front a mužně se tvářících chlapců v bundách s nápisem Security.

Máme radost, že VlčkoviceFest má již vybudované jméno příjemné akce, kam se její účastníci rádi vracejí. Z velké části atmosféru festivalu vytvářejí ti, kteří festival na místě tvoří a pracují na něm. Jim za to patří obrovský dík, protože veškerou práci na festivalu odvádějí DOBROVOLNĚ, bez nároku na jakékoliv finanční ohodnocení. Velice si této pomoci vážíme.

„Dobrovolníci nejsou placeni – ne proto, že jsou bezcenní, ale proto, že jsou k nezaplacení.“ řekl Mahátma Gándhí.

V letošním roce se nám také povedlo dosáhnout na nové finanční zdroje, které nám festival pomohly realizovat. Prostředky na realizaci nám poskytly následující organizace:

Město Votice – dotace 3 000 Kč
Státní fond kultury – dotace 40 000 Kč
Nadace Život umělce – dotace 15 000 Kč
Všem uvedeným organizacím také patří veliký dík.

Výtěžek z letošního festivalu bude použit na organizaci a rozvoj příštího letního festivalu VlčkoviceFest 2016, na financování stavby nové střechy domu se sociálními byty (stavba bude probíhat v říjnu/listopadu letošního roku), na chod naší organizace a starání se o naše dobrovolníky.

A to nejlepší nakonec! Festivalem VlčkoviceFest 2015 se nám povedlo vydělat na chod organizace Statek Vlčkovice, o.p.s. a rozvoj jejích aktivit NEUVĚŘITELNÝCH 311 624 Kč!!!

DĚKUJEME!