Statek Vlčkovice, o.p.s.

VlčkoviceFest 2016 je za námi

A je to! Pro naší organizaci vždy byl a stále je VlčkoviceFest událostí roku. Už před časem jsme se ve vedení shodli, že zatímco v dětských letech se naše roky pomyslně dělily vánočními svátky, v posledních letech rozdělujeme kalendářní rok na období „před“ a „po“ festivalu. Inu je po festivalu.

V čem byl ten letošní unikátní? Těžko říci. Po loňské rekordní návštěvnosti jsme se na něj připravovali jako na nějakou další válku. O to příjemnější bylo, že letos jsme se tak nějak s návštěvností vrátili do starých kolejí a zdařilá příprava dala letošnímu festivalu pohodové tempo a klidnou atmosféru. Bavilo nás to a zároveň opět utvrdilo v tom, že nemáme ambici být jedním z „velkých festivalů“. Teda alespoň ne co do počtu návštěvníků. Ale z jiného pohledu určitě. Chtěli bychom i nadále cítit podporu našich návštěvníků, pohodovou atmosféru, vídat mnoho usměvavých tváří a mít radost, že se lidem u nás líbí a chutná jim! Právě tyto atributy pro nás dělají VlčkoviceFest velkým festivalem a to ne tělem nýbrž duchem.

Stejně jako v minulých letech nám s organizací celého festivalu pomáhala řada dobrovolníků tzn. DOBROVOLNĚ, bez nároku na jakékoliv finanční ohodnocení. Některé dobrovolníky známe již mnoho let, někteří se přihlásili po letošní návštěvě našeho spřáteleného festivalu pro židovskou obec v Boskovicích a byli u nás poprvé (a hned jako dobrovolníci). Děkujeme jim všem! Jsou to právě oni, kdo tu pohodovou atmosféru vytvářejí a drží vše pohromadě tak, jak to má být.

Jmenovitě letošní dobrovolníci byli:

Monika Davidová, Tereza Rousová, Václav Kalivoda, Tereza Basíková, Tomáš Novák, Martina „Maty“ Donátová, Monika Donátová, Petra Stříbrná, Šárka Mattová, Lukáš „Kocour“ Brezina von Hampacher, Dan Žůrek, Barbora Černíková, Jana Kalendovská, Zbyněk Riedl, Petr „Zewlakk“ Vrabec, František Vostárek, Majša Lorenzová, Ondřej Macko, Lucie Zemanová, Jan Kletečka, Eva Vurbsová, Martin Čermák, Barbora Světová, Oto Wichterle, Klára Zemanová, Ondřej „Ondrus“ Kněžek, Štěpán „Kaktus“ Kněžek, Jakub Kněžek, Tomáš „Horys“ Horák, Marie Palečková, Benjamin Klinecký, Olga Klinecká, Veronika Floriánová, Jáchym Pospíšil, Karolína Spurná, Martin Pfann, Jan Kačmáček, Ema Rychlovská, Oleg Firyak, Tomáš Blažík, Eliška Konývková, Michal Pařízek, Jan Kubrycht, Klára Němcová, Matěj Polák, Martin Polák, Petr Kuča, Anežka Kasalová, Helenka Jurenková, Jaroslav Svoboda, Pavlína Techlová, Matěj Opočenský, Eliška Filípková, Vašek Filípek, Zuzana Hanauerová, Vojta Zelenka, Václav Španihel, Martina Míková, Kryštof Míka, Kolja Ivaskiv, Martin „Wóďa“ Vodehnal, Daniel Řehák, Žofie Kavale, Mariana Slováková, Michal Zapletal, Tomáš Kučera, Lucie Kroužková, Veronika Žádníková, Jitka Morávková, Václav Hašourek, Barbora Michálková, Adam Kaše, Anežka Zezuláková, Klára Bergmannová, Kateřina Tichá, Petr Bruna, Matouš Horák a volek Bolek.

 

Ohledně výtěžku z letošního festivalu vás budeme informovat, až se nám podaří dát veškeré papírování dohromady. Ale o výtěžek přeci až tak nejde…. Už teď se těšíme na další ročník a bavíme se o tom, co udělat příště lépe a které umělce pozvat.

Zůstaňte nám věrní. My vám zůstaneme 🙂

DĚKUJEME!