Statek Vlčkovice, o.p.s.

Info pro návštěvníky

Festival VlčkoviceFest je každoroční benefiční víkendovou multižánrovou akcí. Kromě hudební produkce se jeho návštěvníci mohou těšit na promítání filmů a besedy s filmovými režiséry, divadla, bizarní soutěže, fotbalový turnaj, workshopy a spontánní atmosféru. První a druhý ročník festivalu byl pořádán v roce 2005 a 2006, a to ještě pod záštitou občanského sdružení Podblanicko. Od roku 2007 byl již organizován zakládajícími členy obecně prospěšné společnosti Statek Vlčkovice, o.p.s. a od roku 2009 je již v oficiální režii o.p.s. Festival je situován v prostorách bývalého ovčína, který je jakožto kulturní památka místem hodným obnovení kulturního dění v obci Vlčkovice.

Zázemí

Většina produkce probíhá v budově starobylého ovčína a tak se akce může konat za každého počasí. Na okolních loukách jsou instalovány nejrůznější stánky jako bary, jídlostan, čajovna, kavárna, samozřejmostí je také posezení u ohně. Jedna z luk slouží také jako bezplatné stanové městečko. Během festivalu je také možné vykoupat se v nedalekém rybníku. Tradiční součástí festivalu jsou také volně přístupná fotbalová a volejbalová hřiště.

Psům je vstup do areálu povolen pouze s košíkem nebo na vodítku.

Kudy k nám

Jak se k nám dostanete? – Mapa

GPS: 49°37’52,186“ N, 14°42’54,246“ E

Autem

Z Prahy po D1 , sjezd na Benešov na E55 do Votic, tam na 150 do Otradovic a tam vpravo a pak rovně až do Vlčkovic.

Z Českých Budějovic, Tábora a Benešova jeďte do Votic po E 55, tam na 150 do Otradovic a tam vpravo a pak rovně až do Vlčkovic.

Parkování je zajištěno zdarma přímo v areálu.

Autobusem

Autobusem se dá v pátek dojet přímo do obce Vlčkovice. Zastávka Neustupov,Vlčkovice je v těsné blízkosti areálu. Nebo do Votic odkud je cesta dlouhá 7km.

Vlakem

Nejlepší spojení je vlakem do Olbramovic nebo Votic pak pěšky cca. 9km.

Pěšky

Z autobusového nádraží Votice od kostela po červené turistické značce až do Vlčkovic.

Z vlakového nádraží Votice od nádraží směrem do centra města a pak po červené turistické značce až do Vlčkovic.

Z vlakového nádraží Olbramovice po modré turistické značce směr Kochnov a Budenín ke kostelu, potom do prava po silnici na Otradovice, v nich do leva a do prava (jakoby rovně) na Broumovice a Vlčkovice. cca. nebo dolů na silnici c. 18, pak doleva a druhou doprava směr Votice, z Votic směr Otradovice, Broumovice, Vlčkovice.

Na kole

Z Prahy po silnici 603, v Psárech najet na 105 do Jílového a po 105 do Neveklova, pak na Sedlčany a potom po 18 do Votic,potom do Otradovic po 150 a tam vpravo na Broumovice a Vlčkovice.

Z Českých Budějovic, Tábora a Benešova jeďte do Votic po E 55, pak na 150 do Otradovic a tam vpravo a pak rovně až do Vlčkovic.