Statek Vlčkovice, o.p.s.

Propagujeme Statek Vlčkovice jako nikdy

V posledních měsících jsme se rozhodli dát o sobě více vědět lidem z regionu statku. Stále více totiž zjišťujeme, že Statek Vlčkovice (a hlavně jeho nejznámější projekt VlčkoviceFest) propagujeme více v pražských kavárnách než ve Voticích, Benešově a celkově městech a vesničkách v regionu. Chtěli bychom to do budoucna změnit a přilákat zájem i „místních“.

Jaro

První naší propagační vlaštovkou letošního roku, která se v regionu středních Čech odehrála, byla účast na burze filantropie. Ta nás po prezentaci před donátory vybrala a poskytla 20 000 Kč na pořádání víkendů pro klienty sociálního bydlení.

V květnu jsme se pak stali tím, čemu se na akademické půdě říká „parazitní externalita“. Propagačně jsme se přiživili na pochodu Praha – Vlčkovice – Prčice, který vedl kolem vlčkovického ovčína. Mrkněte na video a posuďte sami, jestli se nám to vyplatilo. Za návštěvnost na našem stánku jsme byli rádi. Plakáty na letní festival už tou dobou byly vytištěny a visely všude kolem, a tak jsme kolemjdoucí pochodníky zvali, co to šlo (doslova).

Léto

Festival VlčkoviceFest se propaguje za ty léta už sám, takže zase přijeli diváci a kapely, zase (myslíme si) byli štastní/šťastné a my doufáme, že se se všemi uvidíme zase příští léto. Festival už je dokonce tak velký, že by si zasloužil vlastní webové stránky. Nápovědou o tomto záměru budiž kliknutí na www.vlckovicefest.cz 😉

Propagujeme i na (skoro) podzim

Po festivalu jsme se tak nějak oklepali, dospali a dořešili, co bylo k řešení a v září se nám povedlo zúčastnit se hned dvou akcí. První z nich byl den prevence kriminality v Benešově. Postavili jsme stánek a snažili se nalákat kolemjdoucí. Žel bohu jsme zjistili, že nejsme tak zábavní jako rozvíjející se hadice hasičské stříkačky (těch na dnech prevence kriminality v rámci demonstrace IZS pár bylo). Rozhodli jsme se to však nevzdat a o pár dní později využít stánku na náměstí ve Voticích v rámci Svatováclavských slavností. Tam už bylo reakcí na náš propagační stánek více, ale stejně máme v plánu to do budoucna ještě vyladit. Alespoň jsme se infiltrovali na pódium a oslovili (chtě nechtě) dav lidí, který v tu chvíli sice čekal vystoupení kapely Generace, ale místo toho dostal naservírované „Vlčkovice“.

Chceme změnit povědomí o našich aktivitách v regionu. Sice to nebude hned a zadarmo, ale jsme rozhodnuti to nevzdat. Tak nás podporujte a pomáhejte nám. Alespoň tím, že o nás ztratíte slovo u svých přátel.

 

Propagujeme v rámci Svatováclavských slavností ve Voticích

Propagujeme na Svatováclavských slavnostech ve Voticích v září 2016.