Statek Vlčkovice, o.p.s.

Podzimní víkend pro obyvatele sociálního bydlení

O víkendu 9.-10.10. 2015 naše organizace díky podpoře dotace ze středočeského humanitárního fondu uspořádala víkend pro obyvatele sociálního bydlení. Tento víkend jsme dali dohromady na základě žádosti našich obyvatel a byl plný nevšedních zážitků.

V první části programu se dospělí snažili popisovat své vize budoucnosti a osobní cíle, zatímco děti hrály týmovou hru. Ta byla zaměřena na ohleduplnost k nedostatkům ostatních a rozvíjení schopnosti vyzvedávat silné stránky druhých i sebe.

Druhá část programu byla putovní. Děti si zkusily orientaci podle mapy, byly totiž traktorem odvezeny na neznámé místo. Projížďku se zavázanýma očima na valníku si moc užily a svého úkolu se statečně zhostily. Cestu zpátky na vlčkovický statek z neznámého místa dokázaly najít a realizovat. A rozhodně nebyla zadarmo! V průběhu cesty si na ně organizátoři připravili několik záludností a úkolů, které děti musely hravou formou vymyslet a překonat.

Pro dospělé byl připraven jiný program. V době, kdy děti plnily úkoly v lesích kolem Vlčkovic, měli jejich rodiče možnost zažít události všedních dnů jinak. Zažívali aktivity, které jsou pro ně denním chlebem, ale byly jim podány z jiného úhlu pohledu tak, aby je obohatily. Napadá vás, jak by se mohlo třeba takové věšení prádla či oprava postelí pojmout jiným způsobem? Věřte, že to jde.

V závěru programu čekalo na obyvatele lanové městečko. Zdolat lanové překážky, vyšplhat po síti a lanovém žebříku na vysokou větev a pustit se na sedáku dolů, to není nic jednoduchého. Dokonce i nejmenší člen výpravy však dokázal najít odvahu a dostatek sil a v úkolu obstál. Tímto děkujeme obyvatelům našeho sociálního bydlení za důvěru, nasazení a chuť zvládat nové situace. Děkujeme také celému realizačnímu týmu, kterému se podařilo sestavit dynamický, zajímavý a přínosný program.

DSC_8522 DSC_8418 DSC_8430 DSC_8460 DSC_8504