Statek Vlčkovice, o.p.s.

Ohlédnutí se za VlčkoviceFestem 2015

A je to zase za námi! Projekt na kterém pár lidí pracuje rok, 20 lidí dře týden před ním a cca 65lidí pak potí krev tři dny o druhém červencovém víkendu. Jako vždy tomu tak je bez jakéhokoliv nároku na hmotnou odměnu – pouze za stravu a ubytování. V nedělním vysílení všech organizátorů však, stejně jako v minulých letech, byly vidět úsměvy na rtech a nepopsatelné pocity naplnění. Toto naplnění je právě jedinou odměnou všech, kteří se na organizaci VlčkoviceFestu podílejí. Někdo to nazývá altruismem, jiný (poté co se dozví, jak velké je pracovní nasazení) sebetrýzněním. Úsměvy však nebyly vidět pouze ve tvářích organizátorů ale hlavně ve tvářích účastníků! A o to nám jde nejvíce. Ačkoliv je festival benefiční a měl by organizaci Statek Vlčkovice, o.p.s. vydělat i něco na další rok hospodaření a budování sociálního bydlení, cílem festivalu je a vždy bude bavit se. Letos se nám povedlo postavit poměrně „silný“ program a projevilo se to na počtu účastníků. Trochu jsme se obávali, že festival s tolika lidmi ztratí svou domáckou, příjemnou a osobní atmosféru. Byl nás dvojnásobek než loni a s potěšením konstatujeme, že pro nás festival atmosféru neztratil. Pro Vás (mnohdy letité) účastníky snad také ne.

S velkou návštěvností je spojen i poměrně větší výdělek, než byl v minulých letech. O přesné částce budeme informovat, až se vynoří z účetnictví (během srpna). Už teď je však patrné, že bude nemalá. Jsme za to moc rádi! V posledním roce vyvstala nutnost řešit novou střechu nad sociálními byty. Vypadá to, že z letošního výtěžku bychom mohli novou střechu pořídit a posunout se tak do další (několikaleté) etapy našeho budování, kterou je vybudování dalších 2-3 bytů v dalším objektu vlčkovického statku. V současné chvíli provozujeme dva sociální byty. Jejich celkový počet by se tak za pár let mohl vyšplhat na 4-5.

Jsme rádi, že na náš festival jezdí více lidí a hlavně, že z něj odjíždějí šťastní. Dělá nám to radost.

Nakonec bychom rádi poděkovali všem, kteří se na organizaci festivalu jakkoliv podíleli. Jste superheroes!

Jmenovitě díky: Jan Kubrycht, Barbora Černíková, Zbyněk Riedl, Tereza Pražská, Marie Šmejkalová, Tereza Basíková, Agnes Němečková, Eliška Filípková, Marie Počepická, Dan Žůrek, Tereza Fialová, Marie Rejžková, Eva Opočenská, Matěj Opočenský, Jakub Hála, Lenka Španihelová, Michaela Honková, František Vostárek, Jan Chmelík, Tereza Chmelíková, František Bílek, Plemenný Beran, Lucie Kroužková, Ondřej Macko, Lucie Zemanová, Jan Kletečka, Evka Vurbsová, Oto Wichterle, Monika Davidová, Ondřej Kněžek, Tomáš Horák, Marie Palečková, Pavlína Techlová, Štěpán Kněžek, Veronika Floriánová, Jáchym Pospíšil, Martin Pfann, Jan Sirotek, Eliška Konývková, Martina Donátová, Eliška Janoušková, Judita Němcová, Aneta Havierníková, Terka Ložinská, Barbora Dubská, Petra Stříbrná, Václav Sidorin, Majša Lorenzová, Ivča Křížová, Michal Pařízek, Helenka Jurenková, Bára Michálková, Martin Čermák, Klára Němcová, Honza Říha, Matěj Polák, Martin Polák, Lukáš Brezina, Oleg Firyak, Petr Vrabec, Daniel Řehák, Adam Kaše, Vojta Zelenka, Tereza Havalová, Nick Dalziel, Kolja Ivaskiv, Kateřina Tichá, Miloslav Švihla, Martina Míková, Martin Jun….