Statek Vlčkovice, o.p.s.

Novinky VlčkoviceFestu

Zima je daleko za námi a s ní i letošní Zimní VlčkoviceFest 2016, který se konal v Malostranské Besedě 18. února. Na programu byla tři hudební tělesa: Strom stínu, Špuntkvaně a Jiříkovo vidění. Proběhla i prezentace aktivit naší organizace, tombola či již tradiční vyhlášení Dobrovolníka roku 2015. Atmosféra byla jako vždy skvělá a zimní festival nás jen navnadil na letošní červencový fest, jehož příprava je již v plném proudu. Pokud nevěříte, že Zimní VlčkoviceFest stojí za navštívení, koukněte se na fotky z toho letošního. Třeba změníte názor.

Letní festival (22.-24.7. 2016) již dosáhl konkrétních tvarů a vy se můžete navnadit jeho barvitým programem. Na hudební scéně se letos objeví kapely: Vložte kočkuŽivé kvety, Please the treesMonikino Kino, Longital, LanugoKalle, Vyčůrat a spát, Hi-fi, Václav Koubek, Dan Vertígo, Dominik Kotyza, Člověk krveSklad by WaldaAdam Borzič a Micheal Jackson Pollock či Lázně Kobalt. Kromě hudby budou k vidění a slyšení i vystoupení divadel. Uskupení Toy machine zahraje hned dva divadelní kusy: Kocour v botách a Král ze zlaté kolébky. Divadlo Bufet pak předvede improvizované interaktivní představení Věci. Z dokumentárních filmů promítaných v Chillout scéně se můžete těšit na Matrix AB Víta Klusáka, dokument o Filipu Topolovi od Václava Kučery Takovej barevnej vocas letící komety či cestopis Trabantem do posledního dechu od Dana Přibáně. Jako vždy na festivalu nebudou chybět workshopy, výstava, fotbalový turnaj či nedělní dopolední bohoslužba.

Těšíte se na letní festival stejně jako my? Je na co! Nedočkavci si prozatím mohou pustit hudební ochutnávku na BandZone či YouTube.