Statek Vlčkovice, o.p.s.

VlčkoviceFest 2016 – výsledek a další plány

VlčkoviceFest 2016 dopadl dobře!

Ti, kdo VlčkoviceFest navštívili letos již poněkolikáté, by mohli říci: „A jak jinak?“ Atmosféra byla příjemná a klidná jako každý rok, nenastaly žádné vetší zádrhely a zase jsme se všichni dobře bavili. Ba co víc, festival dopadl dobře i finančně. Po konečném sečtení a podtržení jsme skončili celých 144 560 korun českých v plusu! Máme, stejně jako vždy, velkou radost. Aktivity naší neziskové organizace však nejsou jenom festival a „neziskovka“ dlouhodobě stejně nikdy není „v plusu“. Všechny naše vydělané prostředky po každém ročníku festivalu investujeme do přípravy a pořádání dalšího VlčkoviceFestu a na celkovou činnost naší organizace – prospěšné aktivity.

Letos nám zase pomáhala celá řada dobrovolníků a jako každý rok jich bylo více než loni. Jim patří obrovský dík! Chceme naše služby na festivalu a celou organizaci neustále posouvat někam dal a to by bez věrných a spolehlivých dobrovolníků nešlo.

Pokud byste chtěli zavzpomínat, mrkněte do naší galerie. Je tam hromada pěkných fotek!

Plány na zbytek roku?

V roce 2015 jsme po letním festivalu do konce roku kompletně zrekonstruovali střechu na domu, kde provozujeme sociální bydlení a máme tam i dobrovolnický byt. V něm pobývají dobrovolníci v průběhu celého roku při jednotlivých akcích.

Letos jsme se rozhodli opravit zase další kousek domu – konkrétně štít. Na záříjovém dobrovolnickém víkendu jsme postavili lešení a oklepali značnou část staré omítky. V příštím týdnu by měli nastoupit zedníci a novou omítku nahodit. Máme radost, když ta práce je vidět. Zároveň jsou ale jádrem naší práce aktivity, které „na první dobrou“ vidět nejsou. Brzy se dozvíte více i o našich pokrocích na poli sociálních aktivit. Pro tentokrát se ale můžete pokochat už probíhající prací. Díky Vám a Vaší účasti na festivalu ji můžeme realizovat!

Nový štít - zatím sice vidět není, ale bude co nevidět.

Nový štít – zatím sice vidět není, ale bude co nevidět (nebo vidět – jak chcete).