Statek Vlčkovice, o.p.s.

Dobrovolnický víkend v termínu pochodu Praha – Prčice

Během květnového dobrovolnického víkendu proběhl i pochod Praha – Vlčkovice – Prčice. Jelikož jsme po zkušenostech z minulých let tušili, že by některá z tras mohla jít i kolem statku, rozhodli jsme se rozbít na vlčkovické křižovatce před ovčínem propagační stánek.

První návštěvníci, kteří potvrdili letošní směřování trasy skrze Vlčkovice, přišli kolem deváté ráno. Pak už se zvolna začali trousit další nadšení turisté. Kolem poledne provoz ve stánku vrcholil. Mohlo se u nás vystřídat cca 1 000 lidí s větším či menším zájmem o informace ohledně naší organizace. Rozdali jsme mnoho letáků, dohodli se na účasti na následujících dobrovolnických víkendech si mnohokrát popřáli „na shledanou za dva měsíce na letním festivalu“.

Ve dvě hodiny odpoledne jsme stánek sklidili a začali se věnovat standardním dobrovolnickým pracím, které se s blížícím festivalem kupí. Uklízeli jsme ovčín (i proto, že příští víkend bude statek hostit Shromáždění členů a přátel Unijazzu 2015), chystali zásoby na letní festival a dělali inventurizaci zásob.

Mrkněte se na náš časosběrný snímek z propagačního stánku při pochodu Praha – Vlčkovice – Prčice na youtube 🙂 .

WP_20150516_10_40_29_Pro - kopieIMG_20150516_120215 - kopie